Blog

Bir Dakikada İnternette Neler Oluyor?


blog details

Bir dakika bizim için çok kısa bir süre değil mi? Çoğu zaman nasıl geçtiğini anlamayız bile. Peki internet ve çeşitli farklı dijital platformalar için bir dakika ne ifade ediyor? Bir dakikada dijital dünyada neler oluyor hiç merak ettiniz mi? İşte cevabı bu yazıda.

Facebook’ta yaklaşık bir milyon kullanıcı Facebook’a giriş yapıyor. Bu sırada tam 18,1 milyon text mesajı ve 188 milyon e-mail gönderiliyor. Google’da 3,8 milyon kullanıcı arama yapıyor. Youtube’da 4,5 milyon video izleniyor ve hem App Store hem de Google Play Store’da 390 bin uygulama cihazlara indiriliyor.

Bütün bunlar olurken gerçek aşkı dijital mecralarda arayan 1,4 milyon kişi karşılarına çıkan profilleri bazen sağa bazen sola bazen ise yukarı kaydırıyor.

Çoğumuzun evlerine giren ve aklımızda acaba sinemanın yerini mi alıyor diye sorular oluşturan Netflix’te durum ise bir dakikada 700 bin saat izlenme gerçekleşiyor. Sadece bir dakikada evet.

Konu düşüncelerimizi ve fikirlerimi paylaşmaya geldiğinde ise tam olarak 87,500 kişi Twitter’da tweetliyor. 347,222 kişi Instagram akışta geziniyor.2,1 milyon snap Snapchatte gönderiliyor. Facebook Messenger aracılığı ile toplamda 41,6 milyon mesaj, Whatsapp aracılığı ile ise toplamda 4,8 milyon mesaj gönderiliyor.

Bütün bunların yanında e-ticaret ve alışveriş kategorisinde 996,956 bin dolar harcama gerçekleşiyor.

Unuttuğumuz bir şey mi var? Aşağıdaki illüstrasyonda çeşitli mecraların rakamlarına ulaşabilirsiniz.