Blog

Facebook Reklamınızı Ölçeklendirmenin 5 Yöntemi


blog details

Facebook’un reklam platformunun gücünden yararlanmak zor bir yoldur. Sadece düşük harcama tutarlarında başarı yakalayacağınız gibi, daha fazla para harcamak ve aynı başarıyı elde etmek demek değildir. Facebook algoritması titiz bir canavardır ve ölçeklendirme dikkatli ve en iyi prensiplere göre yapılmalıdır. Facebook reklamlarına yaptığınız yatırımın artırılmasının küçük bir karar olmadığını anlamak önemlidir. Facebook pazarlama ve reklamcılığınızı aşırı hızlanmaya itecek, işinizi ileriye taşıyacak ve hedeflerinizi düzenli olarak takip edecek birkaç stratejiyi inceleyelim.

1. Bütçenizi Artırın

Çok hızlı bir şekilde ölçeklendirmek, kaynaklarınızı kendileri kanıtlamak için vaktinden önce fazla tüketmek anlamına gelir. Onu parktan daha düşük bir seviyeye çağıran bir reklamınız olsa da, değerini daha yüksek bir seviyede kanıtlamak için zamana ihtiyaç duyacaktır. Hedef kitlenizin boyutuna bağlı olarak, daha düşük bir reklam harcamasında iyi performans gösteren bir reklam, arkasındaki para miktarını artırdığınızda sorun yaşayabilir. Harcadığınız tutarı artırdıkça, reklamın yüksek bir YG elde etmeye devam edeceğinden emin olmanız gerekir. Bunu sağlamak için harcamalarınızı orta derecede artırın - çok fazla hızlı sorun ve bol miktarda kayıp dolar talep ediyor. Yatırımınızı arttırdıktan sonra, reklamlarınızın devam eden performansını yakından takip edin. En iyi reklamlar bile - çok sayıda test ve olumlu geri dönüşlere rağmen kanıtlanmış olanlar - zamanla durgunlaşacaktır.

2 .Facebook Kitle Trendleri'ni kullanın

Facebook’un Audience Insights aracını kullanarak, erişiminizi daha büyük bir potansiyel müşteri grubuna genişletebilirsiniz. İlk reklamınızın dış mekanı sevenlere odaklandığını varsayalım. Bununla birlikte, izleyici iç görülerinden elde edilen veriler, aynı kişilerin köpekleri de sevdiğini gösterdi. Sadece asıl grubun, köpeklere olan ilgisiyle yeniden hedeflemekle kalmaz, aynı zamanda doğrudan aktif doğaseverler olan köpek sahiplerine yönelik içerikler oluşturabilir ve hedef kitlenizin izleyebileceği sayfaları keşfedebilirsiniz. Bu bilgileri 'Sayfa Beğenileri' altında görüntüleyebilirsiniz; Bu bir bilgi altın madenidir ve reklamınızla ilgilenmesi muhtemel olan yeni bir hedef kitleye girmenize olanak sağlar.

3. Görünüşlü Kitle Oluşturma

Facebook reklamlarınızı ölçeklemede bir başka önemli faktör, platformun sizin için bazı işleri yapmasına izin vermektir. Facebook pikselini kullanarak, bir kullanıcının reklamlarınızdan birini seçtikten sonra sitenizde hangi görevleri gerçekleştirdiğini izleyebilirsiniz. Oradan, Facebook etkinlik verilerini otomatik olarak analiz eder ve ardından bu eylemlere dayanarak daha geniş bir hedef kitle oluşturur. Örneğin, web sitenizde yapılan satın almaların büyük bir koşulunun New England'da yaşayan kolej tarafından eğitilmiş kullanıcılardan olduğunu varsayın. Facebook bu verileri, reklamlarla hedefleyebileceğiniz benzer, ancak daha büyük bir kitle oluşturmak için kullanabilir. Audi Kitle ’sekmesinin altında ence Özel Kitle Oluştur’u tıklayın. En güçlü görünen kitlenizi seçmeye başlayın - müşteri satın alma listenizden, uygulama indirme listesinden, web sitesi ziyaretçilerinden vb.

4. İzleyicilerinizle Uluslararasılaşın

İşinizi kurarken, uluslararası olmayı planlamıyor olabilirsiniz, ancak Facebook gibi platformlar sayesinde dünya küçülüyor. Kesinlikle bundan da yararlanmalısın. İlk adım, aynı dili konuşan ülkelerde fırsatlar aramak. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşıyorsanız, izleyicinizi Avustralya, Kanada ve İngiltere gibi diğer İngilizce birinci ülkelere genişletebilirsiniz. Oradan, daha da büyümek için tek yapmanız gereken, reklamınızı hedef ülke veya ülkelerin diline çevirmektir. Unutulmaması gereken noktalardan biri de, Facebook müdürleri uluslararası olarak aynı kalsa bile, kullanıcıların böyle yapmamasıdır. Kendi arka bahçenizin dışına çıkmadan önce, bir ülkeden diğerine çeviri sırasında bazı şeylerin kaybolduğunu kabul edin. Bu ipucu, yalnızca reklam içeriğiniz ve satmakta olduğunuz ürün veya hizmet için değil, aynı zamanda harcama ve YG'niz için de geçerlidir.

5. İçeriği Tazelemek

Reklamlarınızı ölçeklendirirken, reklamların durgunluğundan kaçınmak çok önemlidir. Reklamlarınızda yüksek frekanslı bir puan görmeye başlarsanız, bu, hedef kitlenizin aynı reklamları çok sık görmekte olduğunun ve reklam kümelerinizi yenilemenizin bir işareti olabilir. Standart reklam biçimine hoş bir çeşitlilik kazandıran videolar ve slayt gösterileri gibi çeşitli yaklaşımlar kullanarak reklam kümeleri oluşturmayı düşünün. Reklamdaki resim yazısı, bağlantı veya reklam öğesi gibi farklı öğeleri değiştirebilirsiniz. Reklam Yöneticisi'ndeki 'Reklamlar' sekmesinde, metni ve / veya reklamı düzenlemek ve değiştirmek istediğiniz reklam kümesi için 'Çoğalt' düğmesini tıklayın. Reklamı değiştirirseniz, önceki reklamı durdurmayı unutmayın ve her iki reklamı da test etmek istiyorsanız, ikisinin de yayınlanmasına ve sonuçları karşılaştırmasına izin verin. Bir kitlenin ilk hedeflemesini yaparken bir reklam biçimini kullanmak, ardından yeniden hedefleme yaparken diğerini kullanmak iyi bir fikirdir; Bu, izleyicinizin aynı reklamı tekrar tekrar görmesini önler ve reklam yorgunluğunu önler.