Blog

Pinterest’te Pazarlama Seviyenizi Arttıracak 10 Yararlı Araç


blog details

Pinterest pazarlamasında, ürünlerinizi satın alma fikirleri için Pinterest'e göz atan bir kitlenin önüne getirme fırsatı sunar. Kullanıcı özellikle aktif olarak herhangi bir şey aramıyor olsa bile, kullanıcıları alışveriş yapmaya teşvik ettiği görülmektedir. Bu kullanıcılar, satın alma sürecinde araştırma aşamasının ortasında bulunan ürünleriniz için potansiyel müşteriler olabilir. Ancak birçok e-ticaret işletmesi, Pinterest'te bir varlık oluşturmaktan faydalanabilirken, birçok kişi zaman kısıtlamalarından, başlama zorluğundan veya sürekli olarak ilginç Pinler yaratma mücadelesinden yoksundur.

Neyse ki, tüm bunlara yardımcı olabilecek, Pinterest pazarlamanızın verimliliğini ve etkinliğini artırabilecek araçlar var. Pinterest’in, oyununuzu bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olabilecek 10 uygulamasını ve araçlarını sıralayalım.

1- Tailwind

İçeriğinizi otomatik olarak yayınlanmak üzere önceden programlayıp, sosyal medya pazarlamasında zamandan tasarruf edebilirsiniz. Tailwind size bu yeteneği, Pinterest için tasarlanmış diğer özelliklerin bir parçası ile birlikte verir. Belirli zaman dilimleri için tek tek Pinleri programlayabilir veya bir sonraki kullanılabilir yuvada otomatik olarak yayınlanacak içerik kuyrukları oluşturabilirsiniz. Tüm içerik zamanlamasını bir kerede kolayca görüntüleyebilir ve sıraya dizilmiş Pinleri hızlı bir şekilde farklı zaman aralıklarına sürükleyip bırakabilirsiniz.

Tailwind ayrıca, içerik planlama yaparken erişmeye yardımcı olabilecek Pinterest analitiği de sunmaktadır. Pinterest'in yerel analizlerinden alamadığınız panolardan alacağınız pek bir şey olmayabilir, ancak içeriği planlarken tümünün tek bir platformda sunulması güzel bir şey olabilir.

2- Canva

İlk izleniminizi güçlü kılmak Pinterest'te önemlidir ve Canva gibi tasarım yazılımı, iyi görünümlü görsel içerik oluşturmanın yolunu düzenlemenize yardımcı olabilir. Canva'nın, hali hazırda ölçeklendirilmiş muhteşem Pinler oluşturmak için seçebileceğiniz çoklu düzenleri olan Pinterest-Pin şablonları kullanıma hazırdır. Bu düzenlerin her biri tamamen özelleştirilebilir. Metni, yazı tipini, arka plan resmini değiştirebilir, grafik ekleyebilir veya tasarım öğelerini elinize alabilirsiniz. Sıfırdan yeni bir grafik başlatabilir ve kendi görsel varlıklarınızı yükleyebilirsiniz. Pinterest için mükemmel boyutta boyutlandırılmış görüntüleriniz olsa bile, marka veya web sitenizin yeniden Pin’lendikçe Pins'inizde temsil edildiğinden emin olmak için resimlerinize logo veya metin kaplama eklemek için Canva'yı kullanabilirsiniz.

3- Piktochart

Yakın zamanda Pinterest’e göz attıysanız, en az birkaç Infographics stili Pin’ler görmüşsünüzdür. Infographics, kendi Pinterest içeriğinizi çeşitlendirmenize yardımcı olabilir. Piktochart, Canva'ya benzer şekilde çalışır, ancak Infographics ve grafikler onların uzmanlık alanıdır. Aralarından seçim yapabileceğiniz, size hızlı bir başlangıç ​​sağlayan ve sıfır tasarım deneyimine sahip olsanız bile muhteşem bir görüntü oluşturmayı kolaylaştıran bir Infographic şablonları vardır.

4- Woobox’ın Pinterest Sekmesi

Facebook, sosyal medya varlığınızın merkezi olarak hareket edebilir, kullanıcıların işinizi değerlendirmek için sosyal kanıtlara, incelemelere ve daha fazlasına bakma olasılıkları vardır. Sayfanıza Statik bir Pinterest sekmesi eklemenize izin veren, Facebook sayfanızdan Woobox ile en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Bu sekme görsel olarak öne çıkar ve kurullarınızı Facebook'ta paylaşmanıza olanak tanır. Bu durum, Facebook'ta sahip olduğunuz kitleye dokunmanıza ve üst panolarınızı sergilediğinizde onları Pinterest'e göndermenize olanak tanır.

5- Pingroupie

Grup kartlarına katkıda bulunmak, Pinterest'te bağlantı kurmak ve kendi içeriğinizin bir kısmını yeni yerlere potansiyel olarak dağıtmak için hızlı bir yoldur. Zor olan kısım aslında bu kartları bulmaktır, çünkü el ile arama yapmak bile hayal etmeye başladığınızdan daha zordur. Bu ücretsiz aracın tüm amacı, şu anda yaşamakta olan grup panolarını listelemektir. Pingroupie, grupları sektörlere göre ayırır, ancak anahtar kelimeleri de arayabilirsiniz. Onlara tıkladığınızda, onları hemen Pinterest'te görebilirsiniz. Pingroupie, endüstri sıralama özelliği sayesinde güçlü bir rekabetçi araştırma aracı olabilir. Sektörünüzdeki diğer işletmelerin hangi tür işbirlikçi içerikler sunduğunu görebilir ve kendilerinizin sunabileceği bir şeyleri tespit edip edemeyeceğinizi görebilirsiniz.

6- Pin

İnsanların sizi geri takip etmesini için, birtakım Pinterest hesaplarını takip etmek yaygın bir uygulamadır. Ancak, takipçileriniz olduğundan daha fazla kişiyi takip ettiyseniz, takipçi oranınızı korumak ve feed'inizi temiz tutmak için takip ettiğiniz hesaplara zaman zaman para yatırmak isteyeceksiniz. PinFollow bu amaç için değerli bir araçtır. Takip ettiğiniz hesaplardan hangilerinin sizi takip etmediğini söyleyebilir. Daha sonra, isterseniz, PinFollow kontrol panelinden onları takip etmekten bile vazgeçebilirsiniz.

7- Shopify için Kullanılabilir Pinleri

Kullanılabilir Pinlerle, kullanıcılar Pinterest uygulamasından ayrılmak zorunda kalmadan ürünlerinizi doğrudan bir güvenli ödeme seçeneğinden satın alabilirler. Markanıza aşina olmayan kullanıcılar için, satın alma konusunda kendilerine daha fazla güven duymalarına ve ilk satın alma işlemlerini daha kolay yapmalarına yardımcı olabilir.

8- Zotabox’un Sosyal Paylaşım Düğmeleri

Kendi içeriğinizi sabitlemek harikadır, ancak daha iyi olan şey müşterileriniz ve site ziyaretçilerinizin sizinle birlikte çalışmasıdır. Sitenizde Pinterest paylaşımını etkinleştirmek, Pinterest pazarlaması için harikalar yaratabilir. Zotabox, kurulumu kolay bir Shopify uygulamasıdır ve “Share” veya “Follow” sosyal medya düğmelerini, belirli profillere bağlantılar ve ikonlar eklemenizi sağlar. Tüm içerik pazarlamanızda ve tek tek ürün sayfalarında görünen "Paylaş" düğmelerinin eklenmesi, ürünlerinizle ilgili kelime dağılmasına yardımcı olabilir. Ne de olsa gördüklerini beğenen insanlar, daha sonra satın almayı düşünmek için Pinterest'e kaydedebilir veya takipçileriyle paylaşabilir ve platformda daha çok gezinme şansınız olur.

9- Pinoculars Dönüşüm İzleme

Yeniden pazarlama, işletmeniz için son derece değerli bir yatırım olabilir ve bu, Pinterest reklamları ile değişmez. Çoğu kullanıcı, bir reklamı ilk kez gördüklerinde bir ürün satın almaz. Shopwise için Pinocular'ın dönüşüm izleme uygulaması, Tanıtılan Pin etkinliğine dayalı yeniden hedeflemeyi önemli ölçüde kolaylaştırır. Bu uygulama, genel kârınızı artırmak için reklam harcamalarınızdan daha fazla yararlanmanıza yardımcı olabilir. Pinterest'in dönüşüm izleme etiketleri, Facebook'tan daha karmaşıktır ve kodlama deneyimi olmayan satıcılar için göz korkutucu olabilir. Bu uygulamanın en büyük avantajlarından biri, mağazanız için Pinterest dönüşüm izleme etiketleri oluşturma sürecini basitleştirmesidir. İzleme etiketleri olmadan, doğru bir şekilde yeniden hedefleyemez veya tanıtılan Pin kampanyalarınızdaki sonuçları izleyemezsiniz. Bu uygulamanın en büyük avantajlarından biri, sepetlerine ürün ekleyen ve ardından onları terk eden kullanıcıları zahmetsizce yeniden hedefleyebilme yeteneğidir.

10- Pinterest için IFTTT

Bazen iki farklı sosyal medya platformunda daha fazla ivme elde etmenin en iyi yolu, pazarlamalarını bir araya getirmektir. IFTTT, otomatik iş akışları oluşturmak için yaygın olarak kullanılan bir araçtır ve şimdi de Pinterest pazarlamasını geliştirmek için kullanabileceğiniz bir araçtır. Bu aracın, Pinterest ve Instagram pazarlama entegrasyonları özellikle değerli hale gelmiştir.