Blog

E-Ticaret Sitenizin Trafiğini Artırmanın 4 Etkili Yolu


blog details

E-ticaret siteniz varsa, ürünlerinizi sürekli olarak pazarlayabilir ve satabilirsiniz. Peki daha fazla trafik almanız için neler yapmanız gerekmektedir? Ortalama sipariş değerinizi artırmak için müşterileriniz, sepete daha fazla ve daha pahalı ürün eklemeye ikna etmeniz gerekir.

Bunun için yapmanız gereken 4 etkili yolu sizlerle paylaşacağız:

1. Ürün Önerileri Sağlayın

Bazen müşteriler, ürünlerinizden birini satın almaya odaklanırlar. Bu da daha küçük ortalama sipariş değerlerine yol açar. Bunu engellemek için ürün sayfalarınıza veya ödeme sayfanıza ürün önerileri sunmanız sizin avantajınıza olacaktır. Ürün önerileri belirli ürünler üzerinde ilgi uyandırmak için mükemmel bir yol olacaktır.

2. Tamamlayıcı Ürünler Sunun

Birinci maddeye çok benzeyen bir diğer yol ürün sayfanıza ürün önerileri eklemeyi içerir. Bu durumda, yalnızca sitenizdeki diğer popüler ürünleri öne çıkarmak yerine, müşterilerinizin ürün sepetine eklediklerine uygun aksesuar veya eklentiler gibi ürünlerle eşleştirin. Örneğin; bir dizüstü bilgisayar alan müşterinize mouse veya bilgisayar çantası önermek.

3. Müşteri Sadakat Programı Kurun

Sitenize gelen müşterilerin sizden tekrar ürün almalarını sağlamanız gerekmektedir. Bunun için bir ödül ya da sadakat programı oluşturabilirsiniz. Bir müşteri sadakat programı oluşturmak, müşterilerinizle ilişkilerinizi geliştirmenize yardımcı olur ve sonunda onları yeniden satın almaya teşvik edecek en etkili stratejidir. Müşteri sadakat programları mağazanızın ortalama sipariş değerini de artırmaya yardımcı olacaktır.

4. Ürün Paketleri Oluşturun

Müşterilerinizin daha fazla ürün satın almasını istiyorsanız, aynı ürünlerin tek tek satın alınmasından daha az maliyetli ürün grupları oluşturmayı deneyebilirsiniz. Ürünleri paket halinde satarak, satın alma işleminin algılanan değerini de artırmış olacaksınız. Ürünleri paket halinde satmanız istenen deneyim için hepsi bir arada çözüm yaratmak anlamına gelecektir. Müşterilerinizin, siparişlerinde istedikleri özellikleri veya eklentileri seçmesini sağlayan özel ürünlere veya paketlere izin vererek müşterilerinizin kendi paketlerini de oluşturabilmeleri için yetkilendirebilirsiniz.

Ortalama sipariş değerini artırmanın en uygun maliyetli ve verimli yolu, mevcut, sadık müşterilerinize odaklanmak olacaktır. Zaten markanızı bilen ve size güvenen müşteriler için tek yapmanız gereken onlara daha fazla harcamaları için teşvik etmek.

Unutmayın ki önemli olan, daha fazla değer yaratan müşteriler ile markanıza daha fazla değer katmak...