Blog

İşletmenizi Tanıtmak için Farklı Yollar Mı Arıyorsunuz?


blog details

Youtube. Dünyanın en büyük, en popüler sitelerden biri. Ve bu popülerliğini de son derece etkin bir pazarlama aracı haline getirmeyi  başarmış bir sosyal mecra. Bu yazımızda Youtube'da işletmenizin tanıtım stratejiniz için doğru olup olmadığını, Youtube video pazarlama stratejinizi nasıl oluşturacağınızı, stratejinizi nasıl başlatabileceğinizi, Youtube kanalınızı nasıl yönetebileceğinizi size anlatacağız. 

Youtube işletmeniz için doğru bir pazarlama yolu mudur?


Youtube şuanda dünyanın en populer ikinci sitesi. Çoğu kullanıcı Youtube'u bir arama motoru olarak düşünmese bile Google tarafından ayarlanan yine ikinci en büyük arama motorudur. Bu da Youtube'un işletmeniz için çok geniş bir potansiyel olduğu anlamına gelmektedir. Bu potansiyel rekabetin fazla olması anlamına da gelmektedir. Bu nedenle Youtube'da kaliteli içeriği düzenli bir şekilde paylaşmak çok önemlidir, bunun için de bir pazarlama planına ihtiyacınız olacaktır.
Video, etkileşim açısından en iyi performans gösteren içerik biçimlerinden biri olarak kanıtlamıştır. Bu videoları aynı zamanda diğer sosyal mecralarınızda da kullanabilirsiniz. 
Video oluşturmak için çok büyük bütçelere ihtiyacınız yoktur, herhangi bir ekipmana ve yatırımlara gerek duyulmamaktadır. 
Sonuç olarak Youtube işletmeniz için doğru bir seçim midir sorusunun cevabı çoğu zaman evet olacaktır. Ürün satışı yapıyorsanız, bunları ve kullanım şekillerini sergilemek için Youtube sizin için etkili bir yol olacaktır.

Youtube pazarlama stratejisi nasıl geliştirilir?


Youtube pazarlama stratejisi diğer sosyal platformlardaki pazarlama stratejiniz ile aynıdır. Bunun için yapmanız gereken ilk şey hedeflerinizi tanımlamaktır. Hedefleriniz şunlar olabilir: tıklama/trafik, etkileşim, erişim vb. Özel, ölçülebilir, ulaşılabilir ve ilgili hedefler belirlemeniz gerekir. 

Youtube kanalınız nasıl yönetilir?


Katılım, etkileşim Youtube'un büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. 
Bu nedenle yalnızca aldığınız tüm yorumlara yanıt vermekle kalmayıp, başka yollarla da katılımı teşvik etmek için zaman ayırmak son derece önemlidir. Hesabınızı yönetmenin en iyi yollarından biri de sürecinizi otomatikleştirmek olacaktır.