Mobil Site Tasarımı


Tablet, cep telefonu gibi akıllı cihazların kullanımın artmasıyla internet trafiğinin %65 i mobil cihazlardan gelmektedir. Bu doğrultuda web sitenizin mobil uyumluluğu çok önemlidir. Kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermek adına işletmelerin kendilerini masaüstü cihazların yanında mobil cihazlarda etkili tasarımlar oluşturması gerekmektedir.

Mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmak, çevrimiçi varlığın önemli bir parçası haline gelmektedir. Bir sayfanın masaüstü sürümünün mobil bir cihazdan görüntülenmesi ve kullanılması zor olabilir. Kullanıcının, mobil uyumlu olmayan sürümü okuyabilmek için sıkıştırma veya yakınlaştırma yapması gerekebilir. Kullanıcılar bunu moral bozucu bir deneyim olarak görür ve büyük olasılıkla siteden çıkarlar.

Sem Public olarak size en uygun, kullanıcı odaklı ve mobil uyumlu site tasarımları sunarak işletmenizin mobil ağlarda kullanıcılarla etkileşime geçmesini sağlıyoruz.

Ücretsiz Teklif Alın

Advertorial display reklamlar, haber niteliği taşıyan reklamlar olarak da adlandırılmaktadır. İlgi çekici haber başlıkları ile ilk bakışta reklam olduğunu fark ettirmeyen advertorial reklamlar, içeriğinde firma bilgileri vererek ve markanın tanıtımını yaparak ilgi çekici olmayı başarmaktadır. Doğru pazarlama stratejisi ile hazırlandığı takdirde, geri dönüşümün yüksek olması, marka bilinirliğinin ve firmaların kurumsal imajlarını artırması ve direkt satışları olumlu olarak etkilemesi kaçınılmaz olacaktır.

“Anlık Bildirim” olarak çevrilen, bu reklam türü mobil uygulamanız kapalı bile olsa, uygulamanın içeriği hakkında, yeni kampanyalar hakkında kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla kullanılmaktadır. Örneğin; e-mail geldiğinde ekranınıza düşmesi. Bu bildirimler sayesinde, anlık olarak yeni bir verinin kullanılabilir durumda olduğu ortaya çıkmaktadır. En önemli avantajı; uygulama için tasarlanmış olan kodlama ile bildirimlerin gelmesi için arka planda uygulamanın sürekli çalışır olmasına gerek duymaması ve pilden tasarruf etmenizi sağlamasıdır.

“Doğal Reklam” olarak da adlandırılan Native Reklamlar, haberlerin alt kısmında “İlginizi çekebilir” gibi başlıkların altında kitlelerin okuduğu haberin sonunda, web sitenin diline, görüntüsüne ve yapısına uygun olarak, eğitici veya eğlendirici içeriklerle dikkatini çekmesini sağlamaktadır. Bu reklam türünün temel özelliği, kullanıcının bir içeriği reklam görüntüsünden uzak, doğal bir şekilde fark etmesini ve markayla etkileşime geçmesini sağlamasıdır. Başarılı olabilmek için dikkat edilmesi gereken iki nokta vardır; içeriğin alanla uyumlu olması ve kullanıcıya fayda sağlaması. 2020 yılında mobil reklamların %75’inin native reklamlar olacağı tahmin edilmektedir.